Čas na ledový čaj

Čas na ledový čaj

Fotografie 07.07.15 v 17.54Dneska je doma na padnutí a na ulici je na padnutí taky a vlastně je na padnutí úplně všude, kromě koupáku. Tak jsme se s dětmi koupali a cestou z chaty jsme si pustili klimatizaci. Výsledkem je, že jsem ztatila hlas a děti se mi smějou, že mi nerozumí a nemůžou mě poslouchat. Musim se dát rychle do kupy, než nastane totální anarchie. Nastal ideální čas na vitamíny. Krom salátu (prej mami ty jsi králík, hahahahaaa), mám hrozně ráda ledový čaj. Během sezóny si schovávám průběžně různé ovoce nakrájené na kostičky v mrazáku. A když příjdou parna, stačí je vytáhnout dle chuti, zalít je vodou, přidat 2 sáčky ovocného čaje (sypaný samozřejmě jde taky, ale musí být v sítku, jinak by se hodně blbě dostával z toho ovoce:). Jestli máte rádi sladké, přidejte trochu např. jahodového sirupu. Dozdobit brčkem, plátky citrónu, nebo mandarinky. A v mém případě nechat trochu roztát, nebo nebudu mluvit asi už nikdy.

PS: Víte, že ovocný čaj vlastně neni vůbec čaj? Čaj se vyrábí louhováním listů čajovníku, kdežto pojem ovocný čaj vznikl díky podobné přípravě nápoje. S čajovými lístky to nemá nic společného, přesto pojem ovocný čaj je tak zaveden, že není chybou používat ten pojem jako název výrobku.

Komentáře

Na stránkách najdete články nabité zajímavostmi o jídle, bez růžových brýlí a objektivně. Jsem absolventkou VŠCHT Praha, oboru Technologie potravin (2010) a Specializace v pedagogice (2013). Od dubna 2013 se snažím popularizovat chemii skrze projekty The Chemistry is all around us-network, Noc vědců 2013, 2014, Vědu v ringu, programu AMGEN Teach aj. Nově jsem součástí projektu Scichallenge, který se právě rozbíhá. To vše pod hlavičkou VŠCHT. Hrozně ráda v rámci práce jezdím na konference po Evropě a sbírám znalosti od zkušenějších. Ale hlavně, jsem maminkou čtyř dětí.