Jak to u nás dopadlo s jídelníčky

Jak to u nás dopadlo s jídelníčky

tiskátkoPamatujete si ještě článeček o tom, jak je výhodné plánovat jídelníček pro rodinu dopředu? Psala jsem o šetření, nevyhazování a vyváženosti stravy pro celou rodinu. A pamatujete si jak jsem psala o novoročních předsevzetích a krátkodobosti efektu nepromyšlených rozhodnutí? Musím se přiznat, že jsem na to docela pozapomněla.

A víte jak jsem si na to teď vzpomněla? Píše mi kamarádka a ptá se: “Co mám udělat na večeři?“ Co prý dneska vařim. A hádejte jak to u nás zrovna dneska vypadá. Cestou domů ze školy jsem si lámala hlavu, co dám dětem na svačinu, večeře byla totiž ještě strááášně daleko. A je po plánování… Jsem ostuda, já vím!

Proč vám to ale píšu, že?! Protože malé neúspěchy nás přece nemůžou odradit. Za pár týdnů čekáme doma velké změny – bude nás šest. To je důvod začít vše zase trochu víc plánovat. A jak jste na tom s plánováním jídelníčků vy? Doufám, že jste na tom líp než já.

Komentáře

Na stránkách najdete články nabité zajímavostmi o jídle, bez růžových brýlí a objektivně. Jsem absolventkou VŠCHT Praha, oboru Technologie potravin (2010) a Specializace v pedagogice (2013). Od dubna 2013 se snažím popularizovat chemii skrze projekty The Chemistry is all around us-network, Noc vědců 2013, 2014, Vědu v ringu, programu AMGEN Teach aj. Nově jsem součástí projektu Scichallenge, který se právě rozbíhá. To vše pod hlavičkou VŠCHT. Hrozně ráda v rámci práce jezdím na konference po Evropě a sbírám znalosti od zkušenějších. Ale hlavně, jsem maminkou čtyř dětí.