Výhercem soutěže je…

Dnešní soutěžní otázka byla celkem zapeklitá. Kolik soli sní průměrný Čech ročně? A jaké množství je doporučováno dle WHO? Jdeme počítat!

Denně sní průměrný Čech 14-15 gramů soli. Za rok se to všechno hezky znásobí a vyjde neuvěřitelné číslo – 5,1 až 5,5 kg ročně. Přitom doporučení dle WHO je třikrát nižší (5 g denně). Tedy ročně by měl sníst dospělý člověk  necelá dvě kila. Rozdíl v realitě a praxi je více než tři kila ročně. To stojí za zamyšlení.

A nejvíce se zamýšlela Marta Kosová a vyhrává taštičku MagsBags! Gratulujeme!

http://www.magsbags.cz/?product=svacinova-kapsa-velka-kocky

Zdroje:

  • http://www.mzcr.cz/dokumenty/nadmerna-spotreba-soli-prispiva-k-zavaznym-onemocnenim_8476_1.html

Komentáře

Na stránkách najdete články nabité zajímavostmi o jídle, bez růžových brýlí a objektivně. Jsem absolventkou VŠCHT Praha, oboru Technologie potravin (2010) a Specializace v pedagogice (2013). Od dubna 2013 se snažím popularizovat chemii skrze projekty The Chemistry is all around us-network, Noc vědců 2013, 2014, Vědu v ringu, programu AMGEN Teach aj. Nově jsem součástí projektu Scichallenge, který se právě rozbíhá. To vše pod hlavičkou VŠCHT. Hrozně ráda v rámci práce jezdím na konference po Evropě a sbírám znalosti od zkušenějších. Ale hlavně, jsem maminkou čtyř dětí.