Káže vodu, pije víno

Dobrý večer všem. Dneska to bude velicé krátké a plné přiznání. Už rok píšu blog o složení potravin, zjišťuji, sháním, komentuju, diskutuji… Za poslední měsíc mi ale moji milí známí řekli minimálně třikrát větu: ¨Nojo, káže víno, pije vodu.¨  Donutilo mě to k zamyšlení a nakonec jsem došla k tomu, že to tak snad úplně není. 🙂  Možná moje článečky budí dojem, že jím pouze celozrnné pečivo, vyhýbám se všemu co se podobá sladkostem a zkrátka jím pouze ¨zdravě¨. Ušila jsem si na sebe asi tak trochu bič :).

A teď příjde to velké přiznání. Miluju bílý toustový chléb, jsem závislá na kávě a čokoládě a dokonce občas zajdu do mekáče! A dokonce se za to ani nestydím a říkám to takhle veřejně. 🙂 Podstatné je podle mně totiž nebýt teroristou sobě ani okolí a ze ¨zdravého¨ jídla se prostě nestresovat. Tím rozhodně nechci říct, že to jídlo jím denně a že se nesnažím na sobě pracovat. Občas neuškodí ¨nezdravé¨jídlo nikomu. Naopak úzkostlivé lpět na detailech může vést spíše k pobytu v Bohnicích a neoblibě známých. Prostě všeho s mírou. A teď vesele do mně!

Autorem fotografie je Gregory Maxwell, fotografie je volně použitelná pod licencí CC BY-SA 3.0.

PS: Proč pít vodu si můžete připomenout ve článku o pitné vodě.

 

Komentáře

Na stránkách najdete články nabité zajímavostmi o jídle, bez růžových brýlí a objektivně. Jsem absolventkou VŠCHT Praha, oboru Technologie potravin (2010) a Specializace v pedagogice (2013). Od dubna 2013 se snažím popularizovat chemii skrze projekty The Chemistry is all around us-network, Noc vědců 2013, 2014, Vědu v ringu, programu AMGEN Teach aj. Nově jsem součástí projektu Scichallenge, který se právě rozbíhá. To vše pod hlavičkou VŠCHT. Hrozně ráda v rámci práce jezdím na konference po Evropě a sbírám znalosti od zkušenějších. Ale hlavně, jsem maminkou čtyř dětí.