A je to bez éček…

„Gauneři jsou to! Chtějí nás otrávit a dávají tam samá éčka! Ale já se nedám a výrobky s éčkama prostě nekupuju!“ Možná pro vás bude zajímavým zjištěním, že ne zdaleka všechna éčka jsou špatná a některá mohou být i zdraví prospěšná.

Co to vlastně ta éčka jsou? Jde o zkratky aditiv – látek úmyslně do potravin přidávaných pro lepší vlastnosti daných potravin. Některé například prodlužují skladovatelnost, jiné upravují chuť a aroma (například sladidla, zvýrazňovače chuti), barvu (barviva a bělidla), texturu (zahušťovadla, emulgátory) nebo zvyšují biologickou hodnotu (vitamíny, minerální látky, léčiva). Kdyby měli výrobci psát celé chemické názvy všech složek potravin, nevešly by se v mnohých případech na etiketu. A tak se začaly používat zkratky.

Jak se ve zkratkách orientovat? Éčka jsou vždy uvedena jako písmeno E a tří- až čtyřmístné číslo. Krásně vytvořený seznam aditiv lze najít třeba na stránkách Státního zdravotního ústavu. Na seznamu je třeba E 330, což je obyčejná kyselina citronová, E 948 je zase kyslík, E 300 je vitamín C (neboli kyselina askorbová). Nechci tím rozhodně říct, že jsou všechna éčka zdraví neškodná nebo prospěšná. Jen bych ráda ukázala aditiva i z jiného úhlu pohledu. Ne úplně každá zkratka musí být problémem.

Jak se éčkům vyhnout? Je řešením kupovat výrobky bez éček? Nenechte se mýlit! To, že výrobek nemá na etiketě napsánu zkratku E neznamená, že nemusí obsahovat aditiva. Lze ji totiž snadno obejít. Výrobce název látky vypíše celý. A máte to bez éček! Je tu ještě jedna věc, o které je potřeba mluvit otevřeně. Ráda se při nakupování koukám do cizích vozíků. Dost zajímavá činnost!  Není výjimkou, že matka kupuje bio výrobky, k tomu přidá ale lízátka (nazvěme je třeba křupakřups – krásně barevná, ale nikoli přírodně), dětskou šunku (proč se jí říká dětská, když je to uzenina a děti by ji jíst neměly?!) a třeba ještě sladkou šťávičku plnou aromat nebo pytlíkovou polévku s označením natur bez glutamátu (glutaman tam sice je, ale říká se mu oklikou kvasničný extrakt – chytré, že?). Stačí značka bio (pokud možno velmi výrazná, aby nešla přehlédnout i bez brýlí) a kupujeme si i očistný pocit, že děláme něco pro planetu a pro sebe. I v bio výrobcích ale můžete éčka běžně najít.  Toto označení slibuje ekologicky šetrné zemědělské zpracování, nikoliv automaticky zdravý výrobek.

A ještě jedno malé zamyšlení nakonec. Je možné, aby byl například výrobek za 11 Kč – třeba 10 deka šunky či sýra nebo litr džusu – opravdu kvalitní? Troufám si říct, že to možné prostě není. Pokud chcete opravdovou kvalitu, pak ji většinou bohužel v nejnižší cenové kategorii neseženete :-?.

Neházejte všechna éčka do jednoho pytle. Pokud budete dobře číst složení výrobků (a také můj blog), nemusíte se ničeho bát :).

Komentáře

Na stránkách najdete články nabité zajímavostmi o jídle, bez růžových brýlí a objektivně. Jsem absolventkou VŠCHT Praha, oboru Technologie potravin (2010) a Specializace v pedagogice (2013). Od dubna 2013 se snažím popularizovat chemii skrze projekty The Chemistry is all around us-network, Noc vědců 2013, 2014, Vědu v ringu, programu AMGEN Teach aj. Nově jsem součástí projektu Scichallenge, který se právě rozbíhá. To vše pod hlavičkou VŠCHT. Hrozně ráda v rámci práce jezdím na konference po Evropě a sbírám znalosti od zkušenějších. Ale hlavně, jsem maminkou čtyř dětí.

0 Comments on “A je to bez éček…